Trzeci tom cyklu “Kroniki Diuny”

Kolejny tom bestsellerowej kosmicznej epopei!

Dzieci Diuny” to trzeci tom ponadczasowego cyklu autorstwa Franka Herberta. Seria ta, która oczarowuje kolejne pokolenia czytelników na całym świecie, składa się z następujących tomów: “Diuna”, “Mesjasz Diuny”, “Dzieci Diuny”, “Bóg Imperator Diuny”, “Heretycy Diuny” oraz Diuna: Kapitularz”.

Minęło dziewięć lat, od kiedy Paul Atryda znany jako Muad’Dib udała się w samotną podróż na pustynie na spotkanie z Szej-huludem. Pod nieobecność Paula imperium włada jego siostra Alia. Ród Corrinów pragnie znowu odzyskać panowanie nad ludzkością, zasiadając ponownie na Tronie Złotego Lwa. Jednak nie będzie to łatwe, gdyż będą oni musieli nie tylko pozbyć się opętanej regentki, ale również dzieci Paula, które są prawowitymi następcami tronu.

Frank Herbert – biografia twórcy bestsellerowej serii science fiction, która zdobyła serca milionów czytelników na całym świecie!

Frank Herbert, czyli twórca kultowego już dzisiaj cyklu science fiction, który zatytułowany jest “Kroniki Diuny” urodził się w 1920 roku. Zanim jednak Herbert zapisał się złotymi literami w historii literatury science fiction, to między innymi służył w wojsku podczas drugiej wojny światowej, a po jej zakończeniu, był: degustatorem win, komentatorem radiowym, fotografem oraz reporterem. W 1965 roku Frank Herbert wydał swoją powieść science fiction, która zatytułowana była “Diuna”. Książka ta rozpoczęła fenomenalny cykl opowiadający o odległej przyszłości. “Diuna” zdobyła dwie bardzo prestiżowe nagrody literackie, którymi były “Nagroda Hugo” oraz “Nagroda Nebula”.

W skład cyklu “Kroniki Diuny” wchodzą następujące tomy:

– “Diuna” (1965),

– “Mesjasz Diuny” (1969),

“Dzieci Diuny” (1976) – Tania Książka,

– “Bóg Imperator Diuny” (1981),

– “Heretycy Diuny” (1983),

– oraz Diuna: Kapitularz” (1985).

Niestety w 1986 roku w Madison zmarł Frank Herbert. Po śmierci pisarza, zbudowane przez niego uniwersum postanowił, opierając się na notatkach autora rozszerzyć i kontynuować “Kroniki Diuny” Brian Herbert, czyli syn Franka Herberta.